Javni oglas na neodređeno vrijeme, sa mjestom rada u Mostaru

Na osnovu člana 43. Priloga broj 1. Pravilnika o radu Dioničkog društva BH Telecom Sarajevo, a u skladu sa Odlukom o objavljivanju javnog oglasa za prijem radnika u Direkciji Mostar, Dioničko društvo BH Telecom Sarajevo, broj:13.7.46-121252-5/19 2108 od 26.02.2020 godine, objavljuje se oglas  za prijem radnika u radni odnos na neodređeno vrijeme, sa mjestom rada u Mostaru,  na radnim  mjestima kako slijedi:

1) 18. Šalterski radnik, SSS – 1 (jedan) izvršilac, uz probni rad u trajanju od 3 (tri) mjeseca u Odjeljenju za plasman usluga rezidencijalnim korisnicima (front office), Služba za plasman usluga i podršku rezidencijalnim  korisnicima.

Opis poslova i radnih zadataka:

1. Opsluživanje korisnika uz primjenu modela strateško savjetodavne prodaje, u skladu sa internim aktima BH Telecoma, prezentacije ponude namijenjene rezidencijalnim korisnicima direktno na prodajnim mjestima,

2. Promovisanje prodajno-promotivnih akcija za  rezidencijalne korisnike na prodajnim mjestima,

3. Permanentno praćenje potreba rezidencijalnih korisnika (pre, post i cross-dodatna i up sales) i optimizacija korištenja usluga, informisanje, edukacija i podrška korisnicima,

4. Operativna prodaja roba i usluga za korisnike, obrada i realizacija zahtjeva zaprimljenih na prodajnim mjestima za koje postoji mogućnost realizacije, te prosljeđivanje dokumentacije u  nadležnu OJ Direkcije

5. Prijem, evidentiranje i prosljeđivanje u nadležne OJ Direkcije zahtjeva koji zbog kompleksnosti ili  specifičnosti nisu mogli biti riješeni pri direktnom kontaktu sa korisnikom,

6. Prijem, evidentiranje reklamacija, prigovora i žalbi korisnika usluga i prosljeđivanje nadležnim   službama za podršku u pripadajućoj organizacionoj jedinici,

7. Prijem, evidentiranje i prosljeđivanje ovlaštenim servisnim centrima reklamacija na terminalnu  opremu u saradnji sa nadležnom službom za podršku korisnicima,

8. Rješavanje zahtjeva korisnika za prilagođavanje korištenih usluga i uređaja,

9. Posebni uslovi rada,

10. Rad u smjenama, turnusima.

2) 50. Stručni saradnik, VSS – 1 (jedan) izvršilac, uz probni rad u trajanju od 6 (šest)  mjeseci  u  Odjeljenju za optičke sisteme prenosa, Sektor za tehničku podršku.

1. Organizuje i sprovodi održavanje optičkih kablova, optičkih razdjelnika, te sistema za centralni nadzor istih,

2. Učestvuje u kontroli i/ili izgradnji optičkih privoda na području odgovornosti Direkcije Mostar,

3. Vrši redovno, te interventno održavanje optičkih modema i sistema za nadzor istih,

4. Učestvuje u realizaciji podrške korisnicima usluga,

5. Lično učestvuje na otklanjanju smetnji na opremi i  kablovima,

6. Analizira smetnje i rezultate mjerenja i obrađuje ih, i predlaže rješenja za njihovo poboljšanje,

7. Učestvuje u izradi plana održavanja za potrebe odjeljenja

8. Vrši stručni nadzor na izgradnji prenosnih sistema i  kablova,

9. Učestvuje u izradi optimalnih tehničkih rješenja za izgradnju novih optičkih privoda,

10. Učestvuje u izradi prijedloga za otklanjanje nedostataka koji su uočeni tokom eksploatacije optičkih sistema prenosa, TK sistema BH Telecoma,

11. Vodi računa o sredstvima rada i pravilnosti njihove primjene, kao i primjene mjera zaštite na radu i zaštite od požara, kontroliše utrošak materijala i evidenciju utroška,

12. Učestvuje u izradi investicionih programa kao i programa za investiciono održavanje,

13. Prati savremena dostignuća iz oblasti novih tehnologija po optičkim kablovima i uređajima i vrši obuku ostalih radnika,

 14. Analizira rad odjeljenja i predlaže mjere za poboljšanje kvaliteta rada,

 15. Organizuje rad na automatskoj obradi podataka za optičke sisteme,

 16. Priprema podatke za tehničku dokumentaciju i vrši potrebna snimanja na terenu,

I.    Opšti uslovi

– da je kandidat državljanin Bosne i Hercegovine,

 – da ima opštu zdravstvenu sposobnost za obavljanje poslova navedenog radnog mjesta

(samo kandidat koji bude izabran, dužan je da u roku od 5 dana od dana konačnosti Odluke o prijemu u radni odnos dostavi ljekarsko uvjerenje o  zdravstvenoj sposobnosti, kao dokaz da njegovo zdravstveno  stanje i psihofizičke sposobnosti odgovaraju uslovima radnog  mjesta).

II.   Posebni uslovi:

 Za radno mjesto pod rednim brojem 1)

   -SSS (IV stepen stručne spreme) završena gimnazija, srednja škola tehničkog ili društvenog   smjera,

   -radno iskustvo nakon sticanja potrebne stručne spreme  na istim ili sličnim poslovima u trajanju od najmanje 6 (šest) mjeseci.

 Za radno mjesto pod rednim brojem 2)

   – VSS (VII stepen stručne spreme ili visoko obrazovanje prvog ili drugog ciklusa stečeno po  Bolonjskom sistemu studiranja sa najmanje 240 ECTS bodova u istoj struci),završen Elektrotehnički fakultet ili fakultet informacionih tehnologija,

  – radno  iskustvo  na istim ili sličnim poslovima  u trajanju najmanje 1 (jedne) godine.

III. Način prijave:

Za oba radna mjesta:

  Kandidat je dužan dostaviti svojeručno potpisanu prijavu, koja sadrži adresu, kontakt telefon i kratku  biografiju.

   Uz prijavu se obavezno dostavlja:

 – Diploma ili svjedočanstvo o sticanju  tražene stručne spreme,

 – Izvod iz matične knjige rođenih,

 – Uvjerenje o državljanstvu.

Za radno mjesto pod rednim brojem 1):

 – Uvjerenje ili potvrda poslodavca o dužini radnog iskustva  nakon sticanja potrebne stručne spreme  na istim ili sličnim poslovima  u trajanju od najmanje 6 (šest) mjeseci koja treba da sadrži osnovne podatke o kandidatu, naziv radnog  mjesta, stručnu spremu, trajanje radnog odnosa  i kratak opis poslova (radna knjižica i potvrda nadležnog PIO/MIO o ostvarenom radnom stažu ne prihvataju se kao relevantan dokaz o radnom iskustvu).

Za radno mjesto pod rednim brojem 2):

– Dodatak diplomi/diplomama (za kandidate koji su završili studij po Bolonjskom sistemu studiranja),

– Uvjerenje ili potvrda poslodavca o dužini radnog iskustva nakon sticanja potrebne stručne spreme na istim ili sličnim poslovima u trajanju od najmanje 1 godinu, koja treba da sadrži: osnovne podatke o kandidatu, naziv radnog mjesta, stručnu spremu, trajanje radnog odnosa i kratak opis poslova (radna knjižica i potvrda nedležnog PIO/MIO o ostvarenom radnom stažu ne prihvataju se kao relevantan dokaz o radnom iskustvu).

Napomena:

 -Svi traženi dokumenti trebaju biti orginal ili ovjerene kopije.

 -Ukoliko na obrascu Izvoda iz matične knjige rođenih nema naznake da je bez roka važenja, isti ne može biti stariji od 6 mjeseci.

-Uvjerenje o državljanstvu ne može biti starije od 6 mjeseci.

-Kandidati koji su završili I ciklus studija u trajanju od 6 (šest) semestara po Bolonjskom sistemu studiranja i stekli 180 ECTS bodova, dužni su dostaviti diplome I i II ciklusa studija u istoj struci.

-Kandidati koji su u toku trajanja I ciklusa studija po Bolonjskom sistemu studiranja stekli najmanje  240 ECTS bodova, nisu dužni dostaviti diplomu i dodatak diplomi i za II ciklus studija.

– Uvjerenje ili potvrda poslodavca o dužini radnog iskustva, koja ne sadrži sve elemente iz tačke III ovog oglasa, smatrat će se nepotpunom.

IV. Oglas za podnošenje prijava  je otvoren  15 dana od dana objavljivanja u dnevnom listu.

Prijave sa dokazima o ispunjavanju uslova traženih javnim oglasom, dostavljaju se u zatvorenoj koverti neposredno na protokol Direkcije Mostar, Dioničkog društva BH Telecom Sarajevo ili putem pošte na adresu:

Dioničko društvo BH Telecom Sarajevo
Direkcija Mostar
“Prijava na javni oglas za radno mjesto 18. Šalterski radnik  ili 50. Stručni saradnik – ne otvarati”
ul. Maršala Tita bb
88104 Mostar

Neuredne, nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzeti u razmatranje.

Dokumenti dostavljeni uz prijavu vratit će se kandidatima u roku od 6 (šest) mjeseci od dana konačnosti Odluke o prijemu u radni odnos.

Komentariši