BH Telecom podržao IT.reboot konferenciju 2025.

Pod pokroviteljstvom BH Telecoma, u Travniku je od 11. do 13. novembra 2025. godine održana jedna od najvećih IT konferencija u BiH – IT.reboot, koja je okupila stručnjake, studente i IT entuzijaste iz cijele zemlje.

Na konferenciji je održan panel pod nazivom „Kako digitalno doba redefiniše profesije“, na kojem je učestvovala rukovoditeljica Sektora za upravljanje promocijom Nađa Lutvikadić-Fočo, zajedno s govornicima Amilom Terzimehić, Adnanom Šatrovićem i Vedranom Zubićem.

Tokom panela, Lutvikadić-Fočo je istakla:

„Živimo u vremenu u kojem se sve mijenja: profesije, poslovi, alati… čak i značenje tih profesija. Digitalno doba možda neće zamijeniti čovjeka, ali svakako je snažan podržavajući alat koji nam pomaže da razvijamo nove vještine i radimo efikasnije. Marketing BH Telecoma koristi prednosti digitalnog doba, ali vjerujemo da su kreativnost, znanje i inovacija ključ naše budućnosti.“

BH Telecom aktivno investira u digitalizaciju, a neki od ključnih iskoraka uključuju:

  • Potpunu digitalizaciju poslovnih procesa
  • Primjenu vještačke inteligencije, posebno generativne AI
  • Razvoj digitalnih asistenata – Moj asistent
  • Unapređenje korisničke podrške i operativnih procesa

Dugogodišnja saradnja BH Telecoma i IT.reboot konferencije potvrđuje našu posvećenost razvoju IT zajednice u BiH. Još od samih početaka, prije četiri godine, prepoznali smo potencijal ove konferencije i ponosno je podržavamo kao generalni pokrovitelj.

Hvala organizatorima, panelistima i svim učesnicima na inspirativnim diskusijama.

Vidimo se i naredne godine!