Javni oglas za prijem u radni odnos na neodređeno vrijeme

Javni oglas za prijem u radni odnos na neodređeno vrijeme, sa probnim radom u trajanju od 3 (tri) mjeseca na radno mjesto 59. Tehničar za pristupne mreže, SSS- 2 (dva) izvršioca u Službi za pristupne mreže i terminalnu opremu, Sektora za tehničku podršku, sa mjestom rada u Bihaću i Bužimu.

Opis poslova i radnih zadataka:

1. Radi na poslovima održavanja kućnih ATC, sekretarskih garnitura i uređaja, telefonskih aparata, javnih govornica i instalacija vezanih za ovu vrstu uređaja, IP CENTREX uređaja, te ispituje tehničke mogućnosti,

2. Samostalno vrši ispitivanje po redovnom održavanju, interveniše na smetnje,

3. Redovno i odgovorno održava dio TK uređaja i po ugovoru ako takva obaveza postoji koordinira sa razdjelnicima, službom komutacija, odjeljenjem energetike i rejonskim monterima,

4. Vodi brigu o ugrađenom i utrošenom materijalu i rezervnim dijelovima, vodi kompletnu dokumentaciju vezanu za ovo radno mjesto, vodi brigu o korektnom ponašanju kod korisnika prilikom obilaska uređaja; stara se o alatu i instrumentima,

5. Aktivno učestvuje u ispitivanju ispravnosti terminalnih uređaja vraćenih u skladište,

6. Učestvuje u obavljanju poslova redovnog održavanja, učestvuje u mjerenjima, ograničavanju smetnji i otklanjanju istih na kablovima,

7. Štampa radne naloge, dostavlja ih glavnom monteru i vrši kontrolu obavljenog posla po zaduženim nalozima, vodi računa o ispravnosti i kompletnosti osnovnih sredstava u Odjeljenju,

8. Snima, obrađuje i proslijeđuje izmjene sa terena u tehničku dokumentaciju; učestvuje zajedno sa glavnim monterima u rješavanju reklamacija korisnika, učestvuje u izdavanju TK saglasnosti,

9. Rad na visini- penjanje na stub radi održavanja samonosive mreže,

10. Obavlja i druge poslove po nalogu naposrednog rukovodioca, u okviru stručne spreme,

11. Odgovoran je za blagovremeno i tačno izvršavanje svih poslova koji su mu stavljeni u nadležnost ovom sistematizacijom i pojedinačnim naredbama neposrednog rukovodioca, a u okviru stručne spreme.

I. Opšti uslovi:

– da je kandidat državljanin Bosne i Hercegovine,

– da kandidat ima opštu zdravstvenu sposobnost za obavljanje poslova navedenog radnog mjesta,( a samo kandidati koji budu izabrani dužni su

  u roku od 15 dana od dana konačnosti Odluke o prijemu u radni odnos dostaviti ljekarsko uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti, ne staije od 3

  mjeseca kao dokaz da njihovo zdravstveno stanje i psihofizička sposobnost odgovara uslovima radnog mjesta).

II. Posebni uslovi:

– SSS (IV stepen stručne spreme), završena elektrotehnička škola- elektroničar telekomunikacija, računarske tehnike i automatike, elektronike i

  energetike,

– radno iskustvo nakon sticanja potrebne stručne spreme na istim ili sličnim poslovima u trajanju od najmanje 6 (šest) mjeseci.

III. Način prijave:

Kandidat je dužan dostaviti

– svojeručno potpisanu prijavu, koja sadrži adresu, kontakt telefon i kratku biografiju,

– diplomu ili drugi dokument o traženoj stručnoj spremi,

– izvod iz matične knjige rođenih,

– uvjerenje o državljanstvu,

– uvjerenje ili potvrda poslodavca o dužini radnog iskustva nakon sticanja potrebne stručne spreme na istim ili sličnim poslovima u trajanju od

  najmanje 6 (šest) mjeseci a koja sadrži: osnovne podatke o kandidatu, naziv radnog mjesta, stručnu spremu, trajanje radnog odnosa i kratak

  opis poslova (radna knjižica i potvrda nadležnog MIO/PIO o ostvarenom radnom stažu ne prihvataju se kao relevantan dokaz o radnom  iskustvu).

Napomene:

– Svi traženi dokumenti o ispunjenju opštih i posebnih uslova moraju biti original dokumenti ili ovjerene fotokopije.

– Ukoliko na obrascu Izvoda iz matične knjige rođenih nema naznake da je bez roka važenja, isti ne može biti stariji od 6 (šest) mjeseci.

– Uvjerenje o državljanstvu ne može biti starije od 6 (šest) mjeseci.

– Neuredne, nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzeti u razmatranje.

– Dokumenti priloženi uz prijavu vratit će se kandidatu u roku od 6 (šest) mjeseci od dana konačnosti Odluke o prijemu u radni odnos.

– Na koverti je obavezno navesti broj i naziv radnog mjesta na koje se prijava odnosi, i mjesto rada.

– Kandidat sa jednom prijavom sa svim potrebnim dokazima, u zatvorenoj koverti može se prijaviti samo na jedno radno mjesto. Ukoliko se kandidat

  prijavljuje na više od jedne pozicije obavezan je dostaviti odvojene prijave sa svim potrebnim dokazima u odvojenim, zatvorenim kovertama, u

  protivnom prijava kandidata smatrat će se nepotpunom.

Prijave sa dokazima o ispunjenju uslova traženih u javnom oglasu, dostavljaju se u zatvorenim kovertama neposredno na protokol Direkcije Bihać Dioničkog društva BH Telecom Sarajevo ili putem pošte na adresu:

Dioničko društvo BH Telecom Sarajevo

Sa naznakom ”Prijava na javni oglas, navesti broj radnog mjesta, naziv radnog mjesta i mjesto rada- ne otvarati”

Ul. Bosanska br. 5

77000 Bihać

Javni oglas za podnošenje prijava ostaje otvoren 8 (osam) dana od dana objavljivanja u dnevnom listu.