Pratite specijalne emisije o fudbalu na History channelu!

History channel vas poziva da pogledate niz pažljivo odabranih serija, programa i kratkih filmova, koji predstavljaju najveće trenutke u historiji fudbala.

Večeras, 31.05.2018 u 21.00 časova možete pogledati emisiju – 7 golova koji su uzdrmali svijet.

Od 1. juna 2018. u istom terminu,  emituju se emisije specijali o Rodonačelnicima fudbala, u kome se predstavljaju biografije Van Gala, Žerara Ulijea, Ranijerija, Hodžsona i Eriksona.

Nakon toga, od 6. juna  od 21.00 sati možete gledati emisije u kojima se upoređuju vještine Ronalda i Mesija, Pelea i Maradone, Platinija i Zidana, Bekama i Bejla i Klinsmana nasuprot Van Bastena.

Sedam golova koji su uzdrmali svijet (Brazil 2014.)

Taj 8. juli 2014. godine zauvijek će ostati upamćen kao „dan sramote“ za brazilski fudbal. Trebalo je da na svom najvećem stadionu nacionalni tim zabilleži pobjedu koja bi ih dovela u finale sa najvećim protivnikom, Argentinom. Na tom putu, Njemačka je trebalo bude dostojan protivnik, ali nikako nepremostiva prepreka u najvećem hramu brazilskog fudbala – čuvenoj Marakani. Međutim, onda se desilo nešto što je zapanjilo cio fudbalski svijet, Brazil i logiku. Nakon što su Njemci poveli golom Tomasa Milera u 11. minuti, trebalo je da uslijedi salva napada igrača u žutim dresovima. Umesto toga, Brazil je odigrao najgore poluvrijeme ikada, primivši još četiri gola. Na odmor se otišlo sa 5 : 0 za Pancere. Za brazilsku javnost, ovo je vjerovatno bio najgori trenutak u istoriji njihovog sporta. Svaki gol vraća nas u fudbalsku prošlost dvije najuspješnije nacije na svjetskim prvenstvima. Od prvih titula osvojenih pedesetih godina do burnog susreta u julu 2014.

Rodonačelnici fudbala [5x60]

Autobiografski dokumentarci o najpoznatijim trenerima modernog doba. Na pitanja novinara Sky Sportsa, Džefa Šrivsa, iskrenije nego ikada odgovaraju: